Egy ausztrál férfi 100 napon át élt egy titánból készült műszívvel, miközben a donor szervre várt. Ez az időszak különleges kihívásokkal és reményekkel teli volt, ahogy a férfi a mindennapjait a technológia segítségével próbálta megélni.

Csupán egyetlen mozgó alkatrész működik abban a mesterséges szívben, amely ideiglenes megoldást nyújthat azok számára, akik szívproblémák miatt donorszervre várnak.

Egy ausztrál férfi 100 napig élt egy mesterséges titánszívvel, míg donorszervre várt, így ez lett a leghosszabb intervallum, míg egy embert ez a technológia tartott életben - írja a CNN.

A névtelenséget kérő 40 éves férfi 2024 novemberében egy sydney-i kórházban kapta meg a forradalmian új műszervet. Idén februárban ő lett az első ember a világon, aki sikeresen elhagyhatta a kórházat ezzel az innovatív eszközzel. A műszer komplikációk nélkül támogatta az életfunkcióit, amíg márciusban végül sikerült számára egy megfelelő donorszervet találni.

A St. Vincent Kórház, a Monash Egyetem és a BiVACOR, az amerikai-ausztrál vállalat, amely a forradalmi műszívet kifejlesztette, közös nyilatkozatukban örömmel számoltak be arról, hogy egykor súlyos szívelégtelenséggel küzdő férfi már a lábadozás fázisában van, és egészségi állapota stabilizálódott. Az új, jelenleg tesztelés alatt álló és még nem engedélyezett műszív ígéretes hosszú távú megoldást kínálhat mindazok számára, akik szívelégtelenséggel élnek.

A BiVACOR Total Artificial Heart (TAH) egy különleges innováció a mesterséges szívek világában, melynek egyedülálló jellemzője, hogy csupán egy mozgó alkatrésszel rendelkezik: egy lebegő rotorral, amelyet mágnesek stabilizálnak. Ez a forradalmi műszív titánból készült, így elkerülhetőek a hagyományos szelepek és mechanikai elemek elhasználódásának problémái. A BiVACOR folyamatosan pumpálja a vért a szervezet minden szegletébe, beleértve a tüdőt is, ezzel helyettesítve a leállt szív mindkét kamráját, és biztosítva a szükséges oxigénellátást.

A hosszú távú célkitűzés az, hogy a fejlett műszerszerkezet segítségével olyan emberek életét mentsék meg, akik hosszú hónapokat, esetleg éveket töltenek a donorszervre várva a transzplantációs várólistán. A berendezést már korábban tesztelték az Egyesült Államokban, ahol öt páciens részesült benne egy FDA által jóváhagyott tanulmány keretein belül, és akkor is sikeresen működött. Azonban az ausztrál esethez viszonyítva ezek a páciensek rövidebb ideig éltek a műszív segítségével, miközben a donorszervre vártak.

Related posts