Miskolc városában egy lenyűgöző, 80 milliárd forintos autóipari beruházás fog megvalósulni, amely új lendületet adhat a helyi gazdaságnak és számos munkahelyet teremt. Az új projekt várhatóan nemcsak a régió ipari fejlődését segíti elő, hanem hozzájárul a

A Halms kínai autóalkatrész-gyártó 80 milliárd forint értékben üzemet épít Miskolcon, amely beruházás a vállalati tervek szerint több mint ezer új munkahelyet hozhat majd létre - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.

A minisztérium közleménye szerint a tárcavezető a kínai tulajdoni hátterű Halms új beruházásának bejelentésén arról számolt be, hogy az elektromos járművekhez szükséges hajtásláncházak gyártásának terén világelső vállalat Debrecen után most Miskolcon is üzemet fog építeni.

Tájékoztatása szerint a mintegy 80 milliárd forint értékű, három ütemben megvalósuló beruházás több mint ezer új munkahelyet teremt majd a környéken.

Beszédében hangsúlyozta, hogy a vállalat e lépése révén jelentős mértékben hozzájárul Magyarország gazdasági teljesítményének javításához, valamint hazánk technológiai fejlettségének emeléséhez. Ezen túlmenően, a magyar beszállítók pozícióját is még inkább megerősíti.

A Halms hangsúlyozta, hogy jelentős mértékben kívánja fejleszteni kapcsolatát a Miskolci Egyetemmel. Ez a lépés különösen fontos, mivel a gazdasági szektor és a felsőoktatási intézmények közötti szorosabb együttműködés elengedhetetlen a nemzetgazdaság fejlődése szempontjából.

Kifejtette, hogy az utóbbi másfél évtizedben az autóipari beruházások voltak a magyar gazdaság motorjai, és mára ez az ágazat körülbelül 160 ezer embernek biztosít megélhetést. A termelési értéke pedig évente már meghaladja a 13 ezer milliárd forintot.

Felhívta a figyelmet arra, hogy 2010 óta a kormány 244 autóipari befektetéshez biztosított támogatást, amely hozzájárult összesen 61 ezer új munkahely kialakulásához.

"A jelenleg zajló jelentős autóipari projektek révén Magyarország hamarosan a globális járműipar Bajnokok Ligájának kieséses szakaszába lép, hiszen egy év alatt egymillió autó és egymillió motor gyártására készülünk. Ezen kívül elektromos akkumulátoraink gyártási kapacitása a második legnagyobb lesz a világon" - nyilatkozta.

Szijjártó Péter tudatta, hogy ebben Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyének is jelentős szerepe van, mivel az utóbbi tíz évben megduplázódott itt az ipari termelés, teljesítménye elérte a 4500 milliárd forintot.

Rögzítette, hogy a térségben az állam 148 jelentős beruházást ösztönzött ebben az időszakban, ami jelentős mértékben hozzájárult a munkanélküliség csökkentéséhez.

Ezt követően kiemelte, hogy az elmúlt évek során a világgazdasági helyzet többször is radikálisan megváltozott a sorozatos válságok következményeként. A globális politikai táj azonban sajnálatos módon ismét a blokkosodás felé tendál, ami éles ellentétben áll Magyarország érdekeivel.

A magyar kormány álláspontja szerint kiemelten fontosak az összeköttetések és a kölcsönös tiszteleten alapuló nemzetközi együttműködések. "Nem tartozunk azok közé, akik a kelet-nyugati együttműködést bármilyen formában fenyegetésnek vagy kockázatnak látnák" – hangsúlyozta, hozzátéve, hogy számukra ez inkább egy jelentős lehetőséget jelent.

"Azt jól tudjuk, milyen súlyos következményekkel jár, ha a gazdaságba mesterségesen, politikai manipulációval avatkoznak be" - fogalmazott.

A miniszter kiemelte, hogy különösen örömteli hír, miszerint Magyarország mára Kína egyik legelismertebb gazdasági partnereként tűnik fel Európában. "Nem túlzás kijelenteni, hogy a kínai cégek Magyarországot tartják a legfontosabb és legvonzóbb beruházási célpontnak" - hangsúlyozta.

Ezt alátámasztva megjegyezte, hogy 2020 és 2023 után tavaly ismét Kína volt az a forrás, ahonnan a legnagyobb mértékű beruházások érkeztek Magyarországra.

"Tizenöt év alatt összesen 64 jelentős kínai beruházást támogattunk, amelyek együttesen 5500 milliárd forint értéket képviselnek, és több tízezer új munkahelyet teremtettek Magyarországon. Jelenleg Európában a legnagyobb tíz kínai beruházás közül négy hazánkban valósul meg. Az utóbbi két évben pedig Magyarországra érkezett a legtöbb kínai beruházás, ha az európai viszonyokat nézzük" - emelte ki.

Végezetül kifejezte háláját a Halms vezetőségének, amiért ismét a hazánk mellett döntöttek. "Miskolcon olyan lehetőségek állnak az önök rendelkezésére, mint Európa legversenyképesebb beruházás-ösztönzési rendszere, valamint az ország egyik legkiválóbb egyeteme és szakképző intézményhálózata" - hangsúlyozta.

Related posts