A zánkai Erzsébet-táborban a médiatudatosságot is fokozottan fejlesztették, lehetőséget biztosítva a fiatalok számára, hogy tudatosabban és kritikusabban álljanak hozzá a különböző médiatartalmakhoz.

Mintegy kétezer iskolás vett részt a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) interaktív, médiatudatosságot fejlesztő előadásain a Zánkai Erzsébet-táborban. Az Erzsébet a Kárpát-medencei Gyermekekért Alapítvány által szervezett Erzsébet-táborokban az NMHH szakemberei több mint 150 játékos előadást tartottak a médiatudatosságról általános iskolás gyermekeknek - közölte az NMHH kommunikációs igazgatósága.
Azt tapasztalták, hogy a programjaik feldolgozási módszerei eltértek a különböző korosztályoktól függően, de a lényeges üzenetük minden esetben azonos maradt.
- hozzáadták.
A legnagyobbak a dezinformációra és az MI által létrehozott tartalmakra fókuszálhattak, emellett olyan jogi eseteket is megismerhettek, ahol valakinek a képmásával való visszaélés történt. Az előadások során a tanulók azt is megtudták, mikor érdemes segítséget kérni a médiahatóság Internet Hotline jogsegélyszolgálatától – hangzott el a tájékoztatóban.
A tájékoztatás szerint az NMHH médiapiaci együttműködési és kutatási igazgatója a program kapcsán kiemelte:
Szabó László Zsolt kiemelte, hogy a digitális világban való aktív részvételnek valós hatásai lehetnek a mindennapi életünkre. Ezen túlmenően hangsúlyozta, hogy a tudatos technológiahasználat azt jelenti, hogy mi irányítjuk az eszközöket, nem pedig engedjük, hogy azok irányítsanak minket.
A közlemény szerint a program várhatóan ősszel folytatódik - olvasható az MNHH hivatalos bejegyzésében.