A Vivo megérkezett, lenyűgözött, és egy igazán kiváló okostelefont hozott el hazánkba!

A Samsung zászlóshajója igazi kincsesbányává vált, tele kiaknázatlan lehetőségekkel.
Az októberi kínai bemutatót követően január végén végre hazánkban is bemutatkozott a Vivo csúcstechnológiás készüléke. A márka tavaly év végén indította el hazai terjeszkedését, amikor négy új modellt hozott a magyar piacra. Ezek a telefonok azonban inkább a belépő- és közép-felső kategóriát célozták meg, nem a legmagasabb szintet. Pekingben már volt alkalmunk kipróbálni a Vivo X200 Prót, így izgatottan vártuk, hogy mikor érkezik meg idehaza. Most végre elérkezett ez a pillanat, és az elmúlt egy hét során alaposan tesztelhettük az X200 Prót. A Vivo, mint új szereplő, komoly kihívást jelentett a versenytársak számára, hiszen jelenleg ez a telefon büszkélkedhet a legkiválóbb kamerás teljesítménnyel a piacon.
A gyártó termékeit három fő kategóriába lehet sorolni: az X-széria a legmagasabb színvonalat képviseli, a V-széria a közép-felső kategóriát, míg az Y-széria a belépő szintet jelenti. Jelenleg hazánkban főként az utóbbi két sorozat modelljei érhetők el. Ezek közé tartozik a Vivo V40, a Vivo V40SE 5G-s és 4G-s verziói, valamint a Vivo Y28. Januárban azonban megérkezett a kínálatba az X200 Pro is. Érdekes megemlíteni, hogy Kínában a mobilnak három változata érhető el: a hazánkba is eljutó Pro változat mellett létezik az alap X200 és az X200 Pro mini is. Az utóbbi modell kompakt mérete és kiemelkedő teljesítménye miatt volt a legjobban várt újdonság, de végül a vállalat úgy döntött, hogy csak a Pro verziót forgalmazza Magyarországon, míg az X200 és a Pro mini kizárólag Kínában maradnak elérhetők.
A Vivo X200 Pro a hajlítható mobilokat megszégyenítő méretű dobozban érkezik a felhasználóhoz. Először azt hihetnénk, hogy a gyártó elhalmoz minket minden jóval, kicsomagolás után viszont hamar kiderül, hogy mindez csak szemfényvesztés. A készüléken felül egy USB-C-USB-A végződésű adatkábelt és egy SIM-tűt találunk csak a dobozban. Hiába van hely toknak, sőt hálózati adapternek is - ezeket nem mellékeli a Vivo; utóbbit egyébként a legfrissebb EU-s szabályozások már nem is tennék lehetővé. Sok hűhó tehát ez semmiért, maga a telefon azonban kárpótol minket mindenért.
A telefonok esztétikai megjelenése teljesen egyéni ízlés kérdése; mindenki saját magának döntheti el, hogy a Vivo X200 Pro hatalmas hátlapi kameraszigete vonzó-e vagy sem. Azonban egy termék minőségét már sokkal könnyebb objektív szempontok alapján értékelni. Az X200 Pro kétségtelenül a Vivo legfelsőbb kategóriás készüléke, és ez már az első érintéskor érezhető. Az anyaghasználat, az összeszerelés precizitása, valamint az IP69-es por- és vízállósági tanúsítvány mind azt jelzi, hogy egy igazán komoly és megbízható telefonnal van dolgunk.
A készülék előlapján egy lenyűgöző 6,78 hüvelykes LTPO AMOLED panel terül el, amely 1260 x 2800 képpontos felbontással és akár 4500 nites csúcsfényerővel büszkélkedhet. Ez a kijelző nemcsak a Dolby Vision és HDR10+ szabványokat támogatja, hanem olyan innovatív funkciókkal is rendelkezik, mint a folyamatos megjelenítés. Ahogy korábbi tesztjeink során is tapasztaltuk, a csúcskategóriás telefonok között ma már szinte lehetetlen rossz minőségű kijelzőt találni; mindenhol lenyűgöző paneleket látunk. A legnagyobb eltérések általában a csúcsfényerő terén figyelhetők meg, és az X200 Pro ebben a tekintetben is kiemelkedő teljesítményt nyújt. A színhűség és a betekintési szögek is kifogástalanok, így a vizuális élmény garantáltan lenyűgöző. Az ultrahangos ujjlenyomat-olvasó a kijelző alatt található, viszont a készülék nem támogatja a háromdimenziós arcfelismerést.
Összességében megállapítható, hogy mindkét chip rendkívül erős teljesítménnyel büszkélkedhet. Vannak olyan területek, ahol a Dimensity 9400 felülmúlja versenytársát, míg más esetekben a Snapdragon 8 Elite emelkedik ki a mezőnyből – így konkrét győztest hirdetni nem igazán lehetséges. Az viszont mindenképpen figyelemre méltó, hogy a Vivo mesterien alakította ki az X200 Pro hűtési rendszerét; a készülék sokkal kevésbé melegszik, mint például a Honor Magic7 Pro, Asus ROG Phone 9 Pro vagy a Galaxy S25 Ultra. Természetesen a teljesítményigényes alkalmazások és játékok futtatása során a hátlap és a keret enyhén langyos lehet, de jelentős forrósodásról nincs beszámolható tapasztalat. A memória 16 GB-ra nőtt, míg az alapmodellhez 512 GB tárhely tartozik – bővítési lehetőség hiányában ez a méret azonban nem feltétlenül okoz gondot.
Az Android 15-ös alapjaira épülő FuntouchOS 15 rendkívül gyorsan működik a készüléken, ahogy azt 2025-ben elvárnánk. Tele van különféle mesterséges intelligenciás megoldásokkal, többek között a Google Gemini asszisztens is előre telepítve érkezik. A Vivo négy évnyi szoftveres frissítést ígér, ami elfogadható, de a Samsung hét éves támogatása mellett ez nem tud rivalizálni.
Tavaly októberben, a pekingi bemutató előtt, volt alkalmunk alaposan felfedezni az X200 Pro kamerás képességeit, és az élmény annyira lenyűgözött minket, hogy szinte leesett az állunk. Azóta folyamatosan várakoztunk, hogy újra kezeink közé kerüljön a Vivo csúcsmodellje. Örömmel mondhatjuk, hogy emlékeink nem csaltak meg minket. Az X200 Pro egy rendkívüli, Zeiss-szel közösen kifejlesztett kamerarendszert kínál: egy lenyűgöző 50 megapixeles (f/1,6, 23mm, 1/1,28", 1,22µm, PDAF, OIS) főkamerát, amely elképesztő részletgazdagsággal dolgozik, valamint egy 200 megapixeles (f/2,7, 85mm, 1/1,4", 0,56µm, multi-directional PDAF, OIS) periszkópos telefotó objektívet, amely 3,7-szeres optikai zoomra képes. Továbbá találunk benne egy 50 megapixeles (f/2,0, 15mm, 119˚, 1/2,76", 0,64µm, AF) ultra nagy látószögű egységet is, amely lehetővé teszi, hogy széles perspektívákban gondolkodjunk.
A német optoelektronikai gyártóval való együttműködés nem csupán a hátlap dizájnjában, hanem a kamerás szoftver optimalizálásában és a képek minőségi szintjén is megmutatkozik. Akárhogy is döntünk a lencseválasztásról, mindenképpen lenyűgöző színhűséggel, széles dinamikatartománnyal és kiemelkedő élességgel fogunk találkozni - még a legrosszabb fényviszonyok között is. Azonban nem véletlenül emeltük ki a Vivo X200 Pro kamerás rendszerét mint a mobilpiac eddigi legjobbját. Ahogy már említettük, a készülékben egy 200 megapixeles periszkópos telefotókamera található, amely nemcsak elképesztő zoomteljesítményével tűnik ki, hanem olyan makrofotózási lehetőségekkel is rendelkezik, amelyek jelenleg verhetetlenek a piacon.
Az alábbiakban bemutatjuk a 3,7-szeres telefotó egység lenyűgöző teljesítményét. Különösen figyelemreméltó a képek mélységélessége, amely szinte a professzionális fényképezőgépek szintjét idézi. A galériában egy példát is találhatunk az X200 Pro portréfotós képességeiről. Tapasztalataink alapján a piacon jelenleg nincs más telefon, amely ilyen szintű részletességgel képes elválasztani az alanyt a háttértől; a Vivo algoritmusának precizitása valóban figyelemre méltó.
Az előlapon egy 32 megapixeles (f/2,0, 20mm) szelfikamera figyel minket, ami ugyancsak remekel. Videózás tekintetében viszont továbbra is az Apple mobiljai a csúcstartók, bár a Vivónak sincs szégyenkeznivalója. Az X200 Pro akár 8K-ban is tud rögzíteni 30 képkocka/másodperccel, véleményünk szerint azonban érdemesebb a 4K/60 illetve 4K/30 beállításokat választani, ilyenkor a legkonzisztensebb a végeredmény. Pluszpont, hogy a mobil támogatja a 10-bites Log-videók rögzítését, ennek leginkább a profi videósok fognak leginkább örülni.
A sok pozitívum mellett azonban van egy nagy negatívuma is az itthon kapható X200 Prónak. Míg a kínai modellben egy 6000 milliamperórás szilícium-szén akkumulátor pihen, addig a Magyarországra érkező kiadásban csak egy 5200 milliamperórás lítium-ionos telep kapott helyet. A technológiai visszalépés mellett tehát kapacitásbeli visszaesésről is beszélhetünk. Ennek hátterében kivitelesen nem EU-s, hanem osztrák szabályozás áll. A szomszédban sokkal szigorúbbak az akkumulátorok beszállításával és tárolásával kapcsolatos törvények, és mivel a Vivo Németországot és Magyarországot kiszolgáló raktára Ausztriában található, ezért itthon is ezek a modellek kerülnek forgalomba. Érdekesség, hogy a világon csak ez a három ország (Ausztria, Németország és Magyarország) érintett, bármelyik másik EU-s tagállamban az eredeti, 6000 milliamperórás akkumulátorral szerezheti be a mobilt.
A vezetékes gyorstöltés akár 90 wattos teljesítménnyel is rendelkezik, míg a vezeték nélküli töltés maximum 30 wattig terjed. Az is pozitív hír, hogy a készülék képes fordított töltésre is, amely öt wattig működik. Ezt a funkciót valószínűleg ritkán fogja használni, de hasznos, hogy elérhető.
Korábban már említettük: minden versenytársnak érdemes komolyan venni a Vivo belépését Magyarországra, hiszen a cég impozáns termékpalettával érkezett. A Vivo X200 Pro kiemelkedően teljesít minden területen, és jelenleg a legszélesebb spektrumú kamerás okostelefon a piacon. Nemcsak technikai szempontból állja meg a helyét a telefon, hanem ár-érték arányban is kedvező választás. Az ajánlott fogyasztói ára 500 ezer forint, ami figyelembe véve az iPhone 16 Pro Max és a Samsung Galaxy S25 Ultra 600 ezer forintos, valamint a Honor Magic7 Pro 550 ezer forintos árcéduláját, kifejezetten vonzó. A Vivo X200 Pro hazánkban kizárólag elegáns szürke színben kapható. Ráadásul, ha április végéig regisztrálod a terméket, ajándékba kapsz egy 90 wattos hálózati adaptert és vezeték nélküli fülhallgatót is.