Csurka István emlékére szobrot avattak: ünnepélyes pillanatok és fotók a megemlékezésről

Csurka István hivatása, vallása a magyarság sorsa volt, és csak ez érdekelte, ez fűtötte - jelentette ki a Terror Háza Múzeum főigazgatója Lakiteleken. Schmidt Mária Csurka István író, politikus szobrának avatóünnepségén a Hungarikum Ligetben azt mondta:

Schmidt Mária véleménye szerint Csurka István volt az első, aki nyilvánosságra hozta a Soros-hálózat működését, feltárva annak gyökereit és céljait. Felhívta a figyelmet arra a komoly fenyegetésre, amelyet ez a pénzosztó intézmény jelentett a nemzeti szuverenitásunkra. Csurkát ezért sok támadás érte, próbálták megfélemlíteni és rágalmakat terjeszteni róla. Mária hangsúlyozta, hogy Csurka számára a magyarság jövője volt a legfontosabb, míg ellenfelei féltették saját "foltos múltjukat" attól, hogy fény derüljön rá.

Szatmáry Kristóf országgyűlési képviselő köszöntőjében azt hangsúlyozta, hogy Csurka István a korát megelőző látnok volt. Mint mondta, lehet, hogy nem volt igaza a maga idejében, de hogy később sok mindenben igaza lett, azt az egykori ellenfelei sem tagadhatják.

- tette hozzá, miközben hangsúlyozta: Csurka István a magyar nemzet valódi ügyének "golyófogójaként" szolgált.

Bíró Zoltán irodalomtörténész, a Magyar Demokrata Fórum alapító elnöke úgy fogalmazott, törekedni kell arra, hogy Csurka István életműve közkinccsé váljon. Egyik utolsó drámájáról, A hatodik koporsó című művéről azt mondta: ezzel a drámával Csurka István a magyar történelem, a magyar élet egyik tragikus groteszkjét teremtette meg.

Lezsák Sándor, a Fidesz színeiben az Országgyűlés alelnöki tisztségét betöltő politikus és a Népfőiskola Alapítvány kuratóriumának vezetője bejelentette, hogy a Hungarikum Ligetben három különálló panteon található. Kiemelte, hogy Csurka István szobra a nemzeti panteon részévé vált. Emlékeztetett Csurka István egyik legismertebb idézetére: "golyófogónak még jó leszek", majd hangsúlyozta, hogy a rendszerváltás idején szükség volt arra az erőre, amely Csurka Istvánban megvolt.

A bronzszobor Lantos Györgyi tehetséges szobrászművész alkotása, melyet Kókai Géza, Lakitelek lelkipásztora, szívből áldott meg.

Related posts