FEOL - Oktatási szakemberek fórumának rendezvénye a Városháza falai között.

2025. március 7-én, péntek délután a Nemzeti Pedagógus Kar Intézményvezetői Tagozata és a Fejér Vármegyei Területi Szervezete szakmai fórumot rendezett a Városháza Dísztermében. Az esemény során a résztvevők részletesen megvitatták a közoktatás aktuális helyzetét, az oktatási jogok érvényesülésének kérdéseit, valamint a pedagógus-továbbképzés legfrissebb fejlesztéseit. Emellett a jövő iskolájának előtt álló kihívások is középpontba kerültek, melyek a modern oktatási környezetre és a tanulási folyamatok átalakulására vonatkoztak.

A tíz évvel ezelőtt megalakult Nemzeti Pedagógus Kar Intézményvezetői Tagozata és a Fejér Vármegyei Területi Szervezete szakmai fórumot hívott életre a közoktatás jelenéről és jövőjéről. A rendezvény pénteken délután zajlott a Városháza Dísztermében, ahol Mészáros Attila alpolgármester nyitotta meg a találkozót. Köszöntőjében hangsúlyozta, hogy bár az önkormányzat már nem tölti be az iskolafenntartó szerepét, a városban működő intézmények, ahol körülbelül 20 ezer diák tanul, továbbra is kiemelkedően fontosak. "A fiatalok és a pedagógusok iránt érzett felelősségünk továbbra is megmaradt. Ennek megfelelően arra törekszünk, hogy szoros kapcsolatot ápoljunk az intézményvezetőkkel és a tanárokkal, valamint minden rendelkezésünkre álló eszközt felhasználjunk a támogatásukra. Bízom benne, hogy ez a gyümölcsöző együttműködés a jövőben is folytatódik" – fogalmazott az alpolgármester. Mészáros Attila kiemelte, hogy elengedhetetlenek azok a szakmai szervezetek, amelyek hozzájárulnak a magyar oktatásügy fejlődéséhez. Fontosnak tartja a munkájukat és az általuk nyújtott szakmai támogatást, amely segíti az oktatásért felelős minisztérium tevékenységét. Példaként említette a Nemzeti Pedagógus Kart és az Országos Diákparlamentet, amely három hét múlva ismét Székesfehérváron tartja éves ülését.

Dr. Vizi László Tamásné, a Nemzeti Pedagógus Kar elnökségi tagja, a szakmai fórum levezető elnökeként köszöntötte a résztvevőket. Nyitóelőadásában a Nemzeti Pedagógus Kar elmúlt egy évtizedéről beszélt. Először a szervezet megalakulásának körülményeit és struktúráját ismertette, majd áttekintette a korábbi évek során elért eredményeket is. „Több területen is sikerült érvényesíteni a véleményünket, és kifejteni mindazt, ami a pedagógustársadalom érdekeit szolgálja, hiszen ez közvetlen hatással van a ránk bízott gyermekek jövőjére és életpályájuk alakulására” – emelte ki. A köztestület jövőbeli terveit illetően hangsúlyozta, hogy a következő időszakban is el szeretnék tartani és tovább fejleszteni azt a kiváló kapcsolatot, amelyet az elmúlt 10 évben sikerült kialakítani az oktatásirányítással, mind országos, mind helyi szinten. „Ezt a kapcsolatot ápolni és megőrizni kell, miközben a tapasztalatainkra és tudásunkra alapozva folytatjuk a párbeszédet és az egyeztetéseket” – tette hozzá.

Related posts