Fico már régóta szeretne megszabadulni Čurilláéktól, és most Šutaj Eštokot is sűrűbben nyomás alá helyezi.

Gašpar a hétvégén a Facebook-oldalán közzétett egy bejegyzést, melyben arról írt, hogy nemrégiben nyilvánosságra került egy üzenetváltás Čurilla és Marek Vagovič, a Postoj hírportál publicistája között. A beszélgetésben Vagovič egyik vitaestjéről volt szó, amikor a nézőtéren megjelentek a Smer képviselői, köztük Gašpar, Robert Kaliňák és Erik Kaliňák is, aki jelenleg a Smer európai parlamenti képviselője. Čurilla az állítólagos üzenetváltásban azt írta a publicistának, hogy "inkább meg kellene őket ölni", majd egy későbbi üzenetben úgy fogalmazott, kést kéne állítani a lapockáik közé.

Gašpar a bejegyzésének második részét a belügyminiszternek szentelte. Megjegyezte, hogy a Hlas párt, élén Šutaj Eštokkal, ígéretet tett a rendőrség megtisztítására és a 2020 és 2023 között történt nyomozói túlkapások kivizsgálására. Azonban eddig a helyzet kifejezetten kiábrándító.

A vizsgálócsoport, amelynek feladata az emberi jogok sérelmeinek, az illegális letartóztatásoknak és a politikai visszaéléseknek a feltárása lett volna, eddig teljesen csendben maradt – csupán hallgatás és kifogások töltik be a teret. Ha a Hlas valóban elkötelezett az államigazgatás reformja iránt, ideje lenne aktív lépéseket tenniük: nem elég csupán a szereplők leváltása, hanem a felelősök felelősségre vonását is sürgetni kell, és őket a bíróság elé kell állítani.

- jelentette ki a parlament alelnöke.

A bejegyzés megjelenését követően csupán három nappal Gašpar egy sajtótájékoztatót hirdetett, amelyen a miniszterelnök is jelen volt. A házelnökhelyettes ismételten bemutatta a nyilvánosságra került üzenetváltást Čurilla és Vagovič között. Ezen kívül egy másik dokumentumot is ismertetett, amelyet állítólag a postaládájában talált, és amely egy részletet tartalmazott egy 2025 februárjából származó, állítólagos "rendőrségi kommunikációból".

A dokumentumban szereplő információk szerint a kihallgatáson részt vevő Čurilla "pszichikai szempontból nem érzi magát jól", emellett pedig olyan gyógyszert szed, amelynek nevét nem tudja felidézni. Egy másik részben, egy elemzésre hivatkozva a nyomozók megjegyzik, hogy Čurilla esetében erőteljes agresszió figyelhető meg, különösen a feletteseivel és a magas rangú állami tisztviselőkkel szemben. Továbbá, bizonyos üzenetekben önkárosításra és öngyilkosságra utaló jelek is felmerülnek.

Related posts