A húsvét idén is különleges élményekkel gazdagította az utakat. Az emberek színes tojásokat és vidám, tavaszi dekorációkat hoztak magukkal, miközben a városok és falvak utcái megteltek élettel. A családok együtt indultak útnak, hogy felfedezzék a tavasz c

Az idei ünnepi időszakban a rendőrség kiemelt figyelmet szentelt az ittas vagy bódult állapotú sofőrök azonosításának és kiszűrésének.
A húsvéti hosszú hétvége zavartalansága és a közlekedők biztonsága érdekében a korábbi évek gyakorlata szerint a rendőrség idén április 18. és 21. között több helyen közúti ellenőrzéseket tartott. Ezek során munkatársaink különös hangsúlyt fektettek az ittas vezetők kiszűrésére, de a balesetek megelőzése érdekében az egyéb szabályszegőkkel szemben is felléptek.
Négy nap leforgása alatt a rendőrség összesen 450 ittas járművezetővel szemben lépett fel, sikeresen kiszűrve őket a forgalomból, mielőtt balesetet okozhattak volna. Ebből 258 fő esetében annyira megemelkedett az alkoholszint, hogy büntetőeljárás indult ellenük. Az ellenőrzések során Budapesten és Pest vármegyében regisztrálták a legnagyobb számú ittas sofőrt.
A hosszú hétvége tragikus eseményei között sajnálatos módon egy súlyos közlekedési baleset is helyet kapott, amely következtében két ember életét vesztette.
Hálásak vagyunk azoknak, akik a közlekedési szabályokat betartva járnak az utakon, hiszen ezzel segítik megelőzni a jövőbeli tragédiákat!