A Tisza Párt programfelelősét gyanúsítottként idézték be a hatóságok.

A NAV hat év elteltével, úgy tűnik, most érkezett el arra a pontra, hogy beidézze a rendezvényigazgatót. Érdekes, hogy ilyen hosszú idő után merült fel ez az igény.

A NAV Közép-dunántúli Bűnügyi Igazgatósága a múlt héten gyanúsítottként hallgatta ki és rabosította Zelcsényi Miklóst, a Tisza Párt rendezvényigazgatóját. Az eset különös figyelmet kapott, hiszen idén derült ki, hogy a férfi összefonódásban állhat egy évekkel ezelőtti, korrupciógyanús üggyel. Zelcsényi költségvetési csalással vádolják, pontosabban olyan cselekményekkel, amelyek jelentős vagyoni hátrányt okoztak. Ha a bíróság bűnösnek találja, 1 évtől 5 évig terjedő szabadságvesztésre számíthat. A férfi azonban továbbra is tagadja a vádakat. Jelenleg nem érkezett hír arról sem, hogy az Orbán Viktor fogorvosaként ismert Bátorfi Béla, a Magyar Triatlon Szövetség korábbi elnöke, vagy az ügyhöz köthető más személyek ellen is eljárás indult volna - állítja a 444.

A 444 áprilisi cikke szerint az ügy 2017 augusztusában kezdődött, Budapesten megrendezték a Budapestman Triatlon Országos Bajnokság nevű sportversenyt. Ezt a Zelcsényi résztulajdonában álló, általa vezetett Budapestman Kft. szervezte, a Bátorfi-féle Magyar Triatlon Szövetség 180 millió forint állami támogatást adott a szervezésre. A verseny szervezői több feladatra is Bátorfi Béla körét bízták meg. Bátorfi állítólag állami forrást irányított Zelcsényiékhez, majd ennek a pénznek a jelentős része, 32 millió forint megbízások formájában a Bátorfihoz köthető cégekhez vándorolt tovább. Ezeknek a cégeknek nagy része ahhoz Szűcs Lászlóhoz köthető, aki állandó partnere Bátorfinak, az MTSZ-nél az elnöki tanácsadójának is kinevezte. Ebben a pozícióban volt akkor is, amikor Zelcsényi a verseny miatt a cégeivel szerződött.

A problémákra először Csőgör Péter, az MTSZ ellenőrző testületének elnöke hívta fel a figyelmet, amikor 2018 decemberében alaposan átvizsgálta a könyvelést. Ennek következtében 2019-ben feljelentést tett, de a 444.hu áprilisi cikkében megjelent információk szerint azóta sem igazán folyt érdemi nyomozás. Ezt követően azonban a NAV aktivizálta magát, és legalább annyit tettek, hogy Zelcsényi beidézése és gyanúsítása megtörtént. Zelcsényi a lapnak tett nyilatkozatában hangsúlyozta, hogy nem tartja magát csalónak, és véleménye szerint a Tisza Párt tevékenységében betöltött szerepe is hozzájárulhatott a mostani, hosszú idő után érkező gyanúsításhoz.

A lap érdeklődött a NAV-nál az ügy hátteréről, hogy kiderüljön, miért csak hosszú idő elteltével került sor a gyanúsítotti kihallgatásra, valamint, hogy vannak-e további gyanúsítottak az ügyben. A NAV válaszában csupán annyit közölt, hogy "a folyamatban lévő büntetőeljárás miatt az üggyel kapcsolatos információk nyilvánosságra hozatala nem lehetséges".

Related posts