Új, lenyűgöző célpontot fedezhetnek fel a digitális nomádok - Világgazdaság

Világszerte távmunkások tömegei dolgoznak egzotikus helyekről. Egyre több ország épít a hozzá érkező digitális nomádok turizmusélénkítő hatására. Az új szabályozásnak köszönhetően most Új-Zéland is beállt ebbe a sorba.

Portugália és Bali után a digitális nomádok újabb idilli úti célra lelhetnek: Új-Zéland. Az ország kormánya kifejezetten azért lazította vízumkövetelményeit, hogy vonzóbbá váljon a távmunkát végzők számára, akik szeretnék felfedezni a világ szépségeit. E kezdeményezés célja a helyi turizmus fellendítése, ahogyan arról a BBC is beszámolt.

Az újonnan bevezetett szabályok szerint az Új-Zélandra látogatók legfeljebb 90 napos időtartamban végezhetnek távmunkát egy nem helyi munkaadónak, miközben felfedezik az ország csodáit. A három hónap elteltével azonban már nem tekinthetők turistáknak, ami azt jelenti, hogy adókötelezettségük keletkezik.

Erica Stanford, a bevándorlásügyi miniszter hangsúlyozta, hogy az újonnan bevezetett intézkedések lehetőséget adnak a látogatóknak, hogy hosszabb ideig maradhassanak az országban, ami lehetővé teszi számukra, hogy több pénzt költsenek el itt.

Új-Zéland turizmusának fellendítése új dimenziókat nyithat meg, vonzóbbá téve a szigetországot a látogatók számára.

A nyitás mögött tudatos döntések állnak, hiszen Új-Zéland gazdasága jelenleg nehézségekkel küzd, recesszióval néz szembe. A koronavírus-járvány következtében bevezetett határellenőrzések drámai hatással voltak az ország turizmusára, amely azóta sem tudta visszanyerni korábbi lendületét. A pandémia előtti szint elérése még mindig távolinak tűnik.

"Minden látogatót szívesen látunk az országban, de a mostani bejelentés konkrétan azokat célozza meg, akik digitális nomádként szeretnének dolgozni a tengerpartjainkon" - jelentette ki a miniszter. Hozzátette azonban, hogy ez a könnyítés csak a külföldi cégeknél távmunkát végzőkre vonatkozik, akik új-zélandi cégnél dolgoznak, vagy hivatalos ügyben kell az országban dolgozniuk, azoknak továbbra is meg kell szerezni az ehhez szükséges vízumot.

Nicola Willis, a gazdaságfejlesztésért felelős miniszter, optimizmusát fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy ez a lépés lehetőséget teremt a magasan képzett szakemberek számára, hogy az országba érkezzenek. Célja, hogy olyan munkakörökben tevékenykedjenek, amelyek globálisan elismert vállalatokhoz és jelentős iparágakhoz kapcsolódnak.

A koronavírus-járvány előtt Új-Zéland turizmusa volt a gazdaság motorja, amely több mint 40 milliárd új-zélandi dollárral (körülbelül 22 milliárd amerikai dollár, vagy 8600 milliárd forint) gazdagította az ország bruttó hazai termékét. Azonban a pandémia kitörése drámai csökkenést eredményezett ebben a fontos szektorban.

Related posts