Finnország áramtermelésének 95%-a tavaly már megújuló forrásokból, nem pedig fosszilis energiákból származott.

Az észak-európai ország áramtermelésében az atomenergia dominál, hiszen a teljes energiaforrások 38%-át teszi ki. Ezt követi a szélerő, amely 24%-os részesedéssel bír, majd a vízerő, amely 17%-ot képvisel. Érdekesség, hogy tavaly a szélerő első alkalommal túllépte a vízenergia arányát. A napenergia, bár még mindig kisebb hányaddal rendelkezik, az utóbbi években dinamikus növekedést mutatott, jelezve a megújuló energiaforrások iránti egyre növekvő érdeklődést és igényt.
A 2023-as évhez viszonyítva a szél- és napenergia-termelés tavaly lenyűgöző 37, illetve 61 százalékos növekedést mutatott, míg a víz- és atomenergia-termelés 6, illetve 5 százalékkal csökkent.
A széntüzelésű hőerőművekben termelt elektromos áram mintegy felével esett vissza éves összehasonlításban, s mindössze egy százalékát adja az ország teljes energiafelhasználásának, amely maga is emelkedett 3 százalékkal, 82,7 terawattórára. Áramigényeinek 96 százalékát Finnország hazai termelésből tudta fedezni. A fennmaradó igény zömét Finnország Svédországból fedezi.
Finnország eredetileg 2029. május 1-jét jelölte meg a szénkivezetés végső határidejeként, ám a kormány legújabb bejelentése szerint már az idei tavasz folyamán végrehajtják ezt a lépést. Ennek feltétele, hogy az ország utolsó szénerőműveit bezárják.