Magyarország átvette a stafétát – hamarosan újra megmutatjuk, mire vagyunk képesek, és lenyűgözzük a világot!

Boldog vagyok, a világbajnokságnak vége van, most pedig jöhet a nyaralás"
A 21 éves Sárkány Zalán a szombati előfutamban új egyéni csúcsot állított fel (14:52.42), és 14:47.89 perces teljesítménnyel a hetedik helyen jutott be élete első felnőtt nagymedencés világbajnoki döntőjébe. Szokolai László tanítványaként, aki tavaly decemberben 800 méteren aranyérmet szerzett a budapesti rövidpályás világbajnokságon, Zalán lendületesen kezdett. A táv egyharmadánál már egy másodperccel gyorsabb volt, mint az előfutamban, és a verseny sztárjaival tartotta a lépést. A folytatásban azonban kicsit leszakadt, és végül 14:55.17 perces idővel a hetedik helyen zárta a versenyt.
Bár ez az úszás még nem tükrözte a végső formámat, és tapasztalatlanul vágtam bele, örömmel tölt el, hogy fiatal vagyok, és ez a legjobb eredményem a nagymedencés világbajnokságokon.
"Kihívásokkal teli volt a verseny, igyekeztem örömmel átevezni, de a táv második felében szörnyen elsavasodtam. Mindenesetre hasznos tapasztalat volt ez a budapesti világbajnokságra való felkészüléshez" - osztotta meg élményeit Sárkány.
A 22 éves Zombori Gábor a délelőtti előfutamból 4:13.59 perces idővel, éppen a nyolcadik helyen került karrierje első nagymedencés fináléjába. A döntőben remekül helytállt, nagy hajrával, egyéni csúcsát (4:11.70) megközelítve, 4:12.51 perccel csapott a célba. A számot az 1-es pályáról a világcsúcstartó francia Léon Marchand nyerte.
"Élveztem nagyon, a végén az orosz sajnos lenyúlt, de azzal nem tudtam mit kezdeni. Az volt a célom, hogy Max Litchfieldet egymás után másodszor legyőzzem, hiszen ő is egy nagy név ebben a számban, Róma után ez most is sikerült.
- jegyezte meg Zombori, aki egyedül annak a ténynek nem örült, hogy a teljesítménye nem 4:11-gyel indult.
Ezzel a teljesítménnyel véget értek a magyar érdekeltségű versenyek a szingapúri világbajnokságon. A medencés úszóversenyeken két érmet hoztunk haza: Kós Hubert 200 méter háton egy ragyogó aranyérmet, míg 200 méter vegyes úszásban egy bronzérmet szerzett. Büszkék lehetünk erre a szép eredményre!