Magyarország jelentős mértékben hozzájárult az emberiség tudományos hagyatékának bővítéséhez. | Demokrata

Sulyok Tamás kifejtette, hogy Magyarország nem csupán nyitott a tudományos közösség tagjainak, hanem számos világhírű tudós, Nobel-díjas és innovátor szülőhazája is. Úgy véli, hogy a magyar emberek joggal érezhetik büszkeségüket, hiszen olyan kiemelkedő elméket adtak a világnak, akik jelentős nyomot hagytak a tudományos gondolkodásban és fejlődésben.

A magyar tudósok új korszakot teremtettek a technológiai fejlődés, az orvostudomány és az elméleti gondolkodás terén - emelte ki az államfő. Hozzátette, hogy tisztelet övezi őket azok között, akik választ keresnek a korunk állandóan változó kihívásaira. Kiemelte, hogy ez a magyar tudomány gazdag öröksége, és felelősségünk, hogy megőrizzük ezt a nemzeti kincset a jövő generációi számára.

Sulyok Tamás hangsúlyozta, hogy a jelenlévő tehetséges fiatalok között akadnak olyanok, akik a kiváló magyar tudósok nyomdokain haladva híres kutatókká válhatnak. Emiatt elengedhetetlen, hogy támogassuk őket, lehetőségeket kínálva számukra, képzésekkel, szellemi műhelyek kialakításával, valamint különleges események, mint például a szegedi Tehetségnap megszervezésével.

Az államfő az eseményen részt vevő Nobel-díjasokkal kapcsolatban hangsúlyozta, hogy ők azok, akik új perspektívákat nyitottak, felfedezték a világ rejtett dimenzióit, és új irányokat jelöltek ki az emberiség számára. A mai nap különösen kiemeli, mennyire összefonódik a jelen és a jövő, hiszen korunk legkiválóbb tudósai és a jövő ígéretes tehetségei szoros együttműködésben állnak egymással, amit a tudás folytonosságának szimbólumaként értelmezhetünk. A köztársasági elnök kifejezte reményét, hogy a fiatalokat a sikeres példák ösztönözzék, erőt adjanak számukra, és hogy bátran megragadják a lehetőségeket, hiszen ezekben a pillanatokban bátorítást és motivációt találhatnak a tudományos pálya felé vezető úton.

Sulyok Tamás kifejezte, hogy a tudomány világában felfedezni valami újat és forradalmit, amit még senki sem ismert vagy értett meg, olyan élmény, amely szavakkal nehezen leírható. Reményét fejezte ki, hogy a Tehetségnapon részt vevő fiatalok egyszer megtapasztalják ezt a különleges érzést. A szegedi eseményen olyan neves személyiségek is jelen lesznek, mint Joachim Frank, német-amerikai Nobel-díjas biofizikus, a Columbia Egyetem professzora; Tim Hunt, brit Nobel-díjas biokémikus, a londoni Francis Crick Intézet emeritus csoportvezetője; valamint Dan Shechtman, izraeli Nobel-díjas kémikus, aki az Izraeli Műszaki Egyetem anyagtudományi tanszékén tanít. A Nemzeti Tudósképző Akadémia hallgatói így lehetőséget kapnak arra, hogy találkozzanak más kiemelkedő kutatókkal is.

Related posts