A meddőségi kezelések révén született gyermekek száma jelentősen megnövekedett.

Helyes döntés volt az állami szerepvállalás megerősítése a meddőségi kezeléseknél, a fejlesztések is azt célozzák, hogy mind a nőknél, mind a férfiaknál hatékonyabb legyen az ellátás - fogalmazott a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára a megújított Dunamenti Reprodukciós Központ Kútvölgyi Intézetének átadóján.

Takács Péter kifejtette, hogy a Legfelsőbb Egészségügyi Hatóság, más néven WHO, statisztikái alapján...

A meddőség kezelésében 2016 óta az állam aktívan megerősítette szerepét, jelentős lépéseket vállalva a helyzet javítása érdekében. Magyarországon a meddőségi ellátás során ingyenessé tettük a szükséges gyógyszereket, és államosítottuk a magánszolgáltatókat. Ennek következtében a lombikeljárásokat kizárólag állami központokban végezhetik, ami lehetővé tette, hogy áttekinthetőbb adatokat gyűjtsünk, és a lombikkezelések számát 2,5-szeresére növeljük.

A számok magukért beszélnek: míg 2016-ban évente csupán 1400-1450 gyermek született a modern reprodukciós technikáknak köszönhetően, addig a tavalyi évben ez a szám már meghaladta a háromezer főt. Ez a figyelemre méltó növekedés egyértelműen bizonyítja, hogy az állami szerepvállalás helyes irányba mutatott. Ezen felül az új szakmai programok, a jogszabályi környezet átalakítása és a finanszírozási változások mind hozzájárultak ahhoz, hogy a meddőséggel küzdő magyar párok hozzáférhessenek a legmodernebb eljárásokhoz. E fejlődés alapja a közös összefogás és a tudományos innováció, amely lehetőséget teremtett arra, hogy több család álma valósággá váljon.

Szondi Zita, a meddőségi központok irányításáért felelős Országos Kórházi Főigazgatóság egészségügyi ellátórendszerért felelős főigazgató-helyettese kiemelte: a kormány célja, hogy minden vágyott gyerek megszülethessen, ezért kiemelt feladat a termékenységi problémával küzdők segítése. A szakember szólt az adatgyűjtés fontosságáról, hiszen ezek az átláthatóságot és az eredményesség mérését teszik lehetővé. Ismertetése szerint 2023-ban az IVF-kezelés (in vitro fertilizáció) eredményeként született gyerekek aránya meghaladta a 3 százalékot. Fontos eredménynek nevezte, hogy

Szondi Zita elmondta azt is, hogy az IVF-centrumok mellett kiemelt szerepet szánnak a meddőségi szakambulanciáknak, ahol az alapvető kivizsgálások elvégezhetők. Azt mondta, Budapesten zajlik a meddőségi ellátások 61 százaléka, ezért is kiemelkedő ennek az intézetnek az infrastrukturális megújítása. További beruházások és fejlesztések is folyamatban vannak, csaknem 2,5 milliárd forint értékben orvostechnikai eszközök, műszerek beszerzését tervezik az országos centrumok fejlesztéséért.

A most átadott egészségügyi központ az Észak-budai Szent János Centrumkórház területén, korábban Budai Meddőségi Centrum néven működő intézet felújítása 1,5 milliárd forint hazai forrásból valósult meg.

Related posts