Újra próbálkozik a forint, hogy megerősítse magát.

Záporoznak a fontos geopolitikai hírek, megszólalások napok óta, mióta kiderült, hogy Donald Trump és Vlagyimir Putyin telefonon egyeztetett az ukrajnai háború lezárásának témájában és tárgyalódelegációkat küldtek Szaúd-Arábiába. Azóta Párizsban két rendkívüli uniós csúcstalálkozó is volt különböző formációkban, és az észak-atlanti együttműködés tovább élésének esélyéről, az Európai Unió védelempolitikájának radikális megerősítéséről folynak az egyeztetések, akár masszív védelmi kiadásnöveléssel párhuzamosan. Ezeknek mind lehetnek komoly pénz- és tőkepiaci hatásai, de

Amíg a piaci befektetők nem tudják pontosan felmérni, hogy milyen következményekkel jár ez a hatalmas felfordulás, úgy tűnik, inkább visszafogják magukat, és várakozó állásponton maradnak a nagyobb pozíciók megnyitásával kapcsolatban.

A dollár erősödése, amely az euró/dollár árfolyamának napközbeni kisebb ingadozását is jelzi, 1,05 feletti szintről 1,04-1,0450 közötti tartományba terelte az árfolyamot.

A fent említett események és hírek jelentős hatással vannak a forint árfolyamára is. A múlt hét közepéig a gyors és tartós ukrajnai béke reménye hozzájárult a forint erősödéséhez. Ezen a héten kedden a forint háromhavi csúcsot döntött, 400,6-os szinten erősödött az euróval szemben, ami azt jelzi, hogy a 200 napos mozgóátlagot is tesztelte. Azonban...

Tegnap a technikai elemzések tükrében figyelemre méltó módon elengedett egy szintet, amikor nyilvánvalóvá vált, hogy a befektetők elkezdték a tartós ukrajnai béke európai szempontból kedvező lehetőségeit kiárazni.

Az euró jegyzése átmenetileg 403 fölé ugrott, majd 402,5 körül stabilizálódott, és csütörtök reggel is ennél a szintnél billeg.

A dollár/forint árfolyam esetében figyelemre méltó visszapattanást tapasztalhattunk a 382-383-as támasz zónából, ahogyan azt a napos grafikon is mutatja. Ehhez természetesen hozzájárult a kedvező külső fundamentális környezet is. Tegnap este a jegyzések átmenetileg 387 fölé emelkedtek, míg ma reggel a kereskedés 386 környékén zajlik.

Ma délután az Egyesült Államokból a heti friss munkanélküli segélykérelmi adatra, a philadelphiai indexre, és a fogyasztói bizalmi indexre lesz érdemes figyelni.

Related posts