Merz álláspontja szerint a háború folytatása elengedhetetlen, mivel Oroszország nem jöhet ki győztesen a konfliktusból. Ez a vélemény összhangban van a nemzetközi közösség aggályaival és a geopolitikai helyzet alakulásával, amely folyamatosan változik. A
Merz szerint folytatni kell a háborút, mert Oroszország nem győzhet - GEOrgPOLITIKA Georg Spöttle 2025-04-25
Friedrich Merz Németország kancellárjelöltje elutasítja Donald Trump béketervét és további fegyverszállítmányokat akar küldeni Kijevnek. A CDU politikusa szerint csak egy forgatókönyv van: Oroszországnak veszítenie, Ukrajnának győznie kell.
A konzervatív CDU/CSU pártcsalád egységesen áll ki Ukrajna mellett, politikusaik egyöntetű véleménye szerint Zelenszkijnek folytatnia kell a harcot a győzelem érdekében. Az, hogy ennek a lehetősége gyakorlatilag nulla, láthatóan nem foglalkoztatja sem a leendő kormányfőt, sem párttársait. Merz már a forgatókönyvek között tartja számon azt is, hogy az Egyesült Államok végleg elfordul Zelenszkijtől. A CDU elnöke hangsúlyozza, hogy ha ez bekövetkezik, Németországnak sürgősen növelnie kell a fegyver- és lőszerszállítmányokat. Az elmúlt három év során az Egyesült Államok volt Ukrajna legnagyobb fegyverszállítója, míg Németország a második helyen állt. Merz láthatóan figyelmen kívül hagyja, hogy a Bundeswehr vezérkari tisztjei már figyelmeztettek az üres raktárak problémájára. Két ezredes a médiának is nyilatkozott, kifejezve aggodalmukat a hadsereg készleteinek kiürülése miatt, mivel a kormány minden elérhető eszközt Ukrajnába irányított. A tisztek véleménye szerint Boris Pistorius védelmi miniszter elmulasztotta a hiányzó felszerelések pótlását.
Jürgen Hardt, a CDU/CSU pártcsalád külpolitikai szóvivője, még provokatívabb állításokat fogalmazott meg: véleménye szerint az orosz hatóságok kényszermunkatáborokba hurcolják az ukrán állampolgárokat, a gyermekeket pedig elszakítják családjaiktól. Állítása szerint nyolcmillió ukrán hagyta el szülőföldjét, mert nem kíván orosz uralom alatt élni. Hardt, úgy tűnik, a náci Németország bűneit idézi fel, amikor Oroszországot említi, és ezeket a kijelentéseket tényként tálalja, anélkül hogy bármiféle bizonyítékot felmutatna. Ugyanakkor a német politikai elit könnyedén átsiklik az ukrán korrupciós ügyek felett, mint például azon, hogy Kijev nem tud elszámolni 100 milliárd dollárral az amerikai támogatásokból. Emellett nem esik szó a kényszersorozásokról, a politikai pártok, a független és kritikus sajtó betiltásáról, valamint a templomok bezárásáról sem...
Csütörtök este a német ZDF csatornán különleges beszélgetés zajlott, ahol Olekszij Makajew, az ukrán nagykövet, éles kritikával illette Oroszországot. A diplomata nyíltan gonosztevőknek titulálta az oroszokat, miközben sürgette, hogy Németország fegyver- és lőszergyárakat létesítsen Ukrajna területén. Makajew megjegyezte, hogy a szorgalmas ukrán munkaerő, ha német technológiával találkozik, csodás eredményeket tudna felmutatni, ezzel komoly csapást mérve Moszkvára. A nagykövet nem tartotta vissza magát, amikor azt állította, hogy a németek nyugalmát az ukrán katonák bátorsága biztosítja, akik megvédik őket az oroszok világuralomra törekvő terveitől. Kijelentette, hogy az európai országok gyávák, hiszen az 500 milliós lakosságból csupán Ukrajna áll ki Oroszország ellen. A diplomata figyelmen kívül hagyta azt a kis apróságot, hogy egy másik ország belépése az ukrán oldalra a harmadik világháborút és a nukleáris fegyverek bevetését vonná maga után, ami nyilvánvalóan nem volt a Kijevi vezetés tervei között.
Oroszország kormánya pedig megerősítette korábbi figyelmeztetését: Moszkva fenntartja magának a jogot, hogy nyugati katonai agresszióra válaszul nukleáris csapást mérjen - figyelmeztetett Szergej Sojgu, az orosz Nemzetbiztonsági Tanács titkára, az ország nukleáris doktrínájának tavalyi módosításaira hivatkozva.
A figyelmeztetés egy lehetséges békemegállapodás részeként Ukrajnába küldendő csapatok esetleges telepítéséről szóló nyugat-európai viták, valamint az EU militarizációs tervei közepette hangzott el.
Természetesen! Íme egy egyedi változat: "Vezetői szemlélet: PS" Ha szeretnéd, hogy más kontextusban is átfogalmazzam, kérlek jelezd!
Facebook hozzászólás
Kapcsolódó témák: - GEOrg - Politikai helyzet - Németország - Orosz-ukrán konfliktus - Oroszország - Ukrajna - Vezetői döntések