Mindenki számára szembetűnő ez a hatalmas szeméthegy, ami zavaróan ott hever.

Felforrt a közösségi portálok hangulata azzal a felfedezéssel, hogy a település szélén egy elhagyott szemétkupac várja sorsát. Utánajártunk, hol is lenne a megfelelő helye a hulladéknak, milyen költségekkel jár a szabályos leadása, és milyen büntetések leselkednek azokra, akik figyelmen kívül hagyják a környezetvédelem szabályait, ezzel szennyezve élőhelyünket.
Megkérem azt az autóst, aki idehozta a szemetét, hogy vigye el innen azonnal - írták a közösségi portálon, egy, békéscsabaiakat tömörítő csoportban, ahol azt is jelezték az ismeretlen autós számára, hogy több térfigyelő kamera is pásztázza a környéket. A hozzászólók egy része azonnal rendőrségi feljelentést szorgalmazott. Mások részéről felmerült, hogy hol és mennyi pénzért lehet szabályosan megszabadulni egy hasonló szemétkupactól.
Működik a városban hulladékudvar
Immár másfél éve működik Békéscsabán, a Kétegyházi útról nyíló Bohn Mihály utcában is hulladékudvar. A lényeg, hogy ott bárki megszabadulhat a hulladékától. Le lehet adni mindenféle szemetet, háztartási mennyiségben teljesen ingyenesen, csak lakcímkártyát kell bemutatni.
Csupán a lakcímkártyádra van szükség.
A békéscsabai hulladékudvar egy különleges helyszín, ahol a város lakói felelősségteljesen kezelhetik a feleslegessé vált anyagaikat. Itt lehetőség nyílik arra, hogy az emberek környezetbarát módon szabaduljanak meg a hulladéktól, és ezzel hozzájáruljanak a fenntarthatósághoz. Az udvar jól megközelíthető, és széleskörű szolgáltatásokkal várja azokat, akik szeretnék csökkenteni ökológiai lábnyomukat. A különböző típusú hulladékok, mint például elektronikai eszközök, bútorok vagy építési törmelékek, itt a megfelelő módon kerülnek kezelésre, így a helyi közösség aktívan részt vehet a környezetvédelemben. használata nem csupán a helyi lakosok számára elérhető; bárki igénybe veheti, aki a környéken tartózkodik. Emellett a békéscsabaiak szabadon választhatnak az ország bármely hulladékkezelő létesítménye közül, hiszen nincsenek korlátozások – derül ki a MOHU hivatalos tájékoztatójából.
Így tart nyitva a békéscsabai hulladékudvar
A békéscsabai hulladékudvar egy különleges helyszín, ahol a város lakói felelősségteljesen kezelhetik a feleslegessé vált anyagaikat. Itt lehetőség nyílik arra, hogy az emberek környezetbarát módon szabaduljanak meg a hulladéktól, és ezzel hozzájáruljanak a fenntarthatósághoz. Az udvar jól megközelíthető, és széleskörű szolgáltatásokkal várja azokat, akik szeretnék csökkenteni ökológiai lábnyomukat. A különböző típusú hulladékok, mint például elektronikai eszközök, bútorok vagy építési törmelékek, itt a megfelelő módon kerülnek kezelésre, így a helyi közösség aktívan részt vehet a környezetvédelemben.
Szintén itt tették közzé, hogy milyen hulladékokat vesznek át térítésmentesen, háztartási mennyiségben. Itt szabályosan meg lehet szabadulni többek között a gumiabroncsoktól, a kiselejtezett elektromos eszközöktől - mint a tévé vagy hűtőszekrény -, az építési törmeléktől, a festéket vagy oldószert tartalmazó vödröktől. Tehát nem kell ezeket a határba kivinni és otthagyni.
Szerte a városban megkezdték az illegális hulladéklerakók felszámolását.
Békéscsabán nemrégiben 14 illegális hulladéklerakót számoltak fel, melyek közül 11 külterületi földutak mellett, míg 3 belterületi ingatlanon található. Opauszki Zoltán, az önkormányzat környezetvédelmi ügyeiért felelős tanácsnoka, korábbi nyilatkozatában elmondta, hogy összesen megdöbbentő, 731 köbméternyi hulladékot gyűjtöttek össze és távolítottak el. A legnagyobb mennyiségű hulladék – jellemzően építési és bontási törmelék keverékével – a Szarvasi úti felüljáró lábánál gyűlt össze, de jelentős szennyeződés volt a Menta utca végén és a Víztároló utcában is.