MVM: Ma elindul a nagy elszámolás!

Az E.ON Hungária Csoport informatikai rendszereinek átalakítása befejeződött, ezért a mai naptól kezdődően ismét elindul az elszámoló számlák küldése az érintett ügyfelek számára - tájékoztatott az MVM Next.

A fejlesztés célja az volt, hogy az E.ON egységes ügyfélkiszolgáló rendszert vezessen be áramhálózati szolgáltatásaihoz, ezzel egyszerűbbé téve az ügyintézést a lakosság számára. Az átállás ideje alatt néhány fogyasztónál késlekedtek az MVM Next által kibocsátott villamosenergia-számlák, egyesek akár háromhetes csúszással is találkozhattak.

A technikai átalakulás leginkább Budapestet és Pest vármegye jelentős területeit érintette, ahol az ELMŰ Hálózati Kft. felel az áramellátásért. Továbbá, az E.ON Észak-dunántúli Áramhálózati Zrt. ügyfeleinél is tapasztalhattak kisebb zökkenőket.

Az MVM Next tájékoztatása szerint a június 22. és július 15. közötti időszakban az éves leolvasási adatok, illetve az okosmérővel rendelkező fogyasztók havi elszámolásai csak később kerültek be a rendszerükbe, emiatt a kapcsolódó számlák kézbesítése is elhúzódott.

A szolgáltató az érintetteket e-mailben és postai levélben is tájékoztatta a számlák befizetésének részleteiről, és halasztott fizetési lehetőséget is biztosított számukra.

Bár az informatikai átállás sikeresen befejeződött, néhány területen – mint például az áramhálózati ügyek kezelése vagy az ügyfélszolgálat elérhetősége – még mindig további változások várhatók az ügyfelek számára. Emellett az ELMŰ mobilalkalmazása is frissült, új funkciókkal és fejlesztésekkel gazdagodott. A részletekért érdemes ellátogatni az E.ON hivatalos weboldalára, ahol minden fontos információt megtalálhatnak.

Lényeges megjegyezni, hogy a műszaki jellegű kérdésekben az E.ON megfelelő társaságaihoz érdemes fordulni, míg a számlázás és más egyetemes szolgáltatásokkal kapcsolatos ügyek intézését az MVM Next végzi.

Related posts