Nukleáris energia: Új reaktorok létesítése Japánban Japánban új korszak kezdődhet a nukleáris energia terén, hiszen a tervek szerint több új reaktor építése indulhat el. Az ország, amely korábban a fukusimai baleset után jelentős változtatásokra kényszer

Tizenhárom évvel a Fukusima Daiicsi atomerőmű tragikus balesete után Japán újraértékeli energiaellátási politikáját. A japán kormány legújabb energiastratégiája alapján a nukleáris energia részesedése jelentős mértékben emelkedhet, várhatóan elérve a 20 százalékot a 2040-es pénzügyi év végére.
Jelenleg Japán energiafogyasztásának 8,5%-át biztosítja nukleáris energia, míg a megújuló források részesedése 23%-ra tehető. Az újonnan kidolgozott terv szerint ezek az arányok jelentős mértékben, 20%-ra a nukleáris energia és 40-50%-ra a megújulók esetében nőhetnek.
Az ország sajátos földrajzi jellemzői, mint a hegyvidéki tájak és a mélyen fekvő vizek, komoly kihívásokat jelentenek a megújuló energiaforrások, például a nap- és szélenergia széleskörű alkalmazása terén.
A gazdasági és kereskedelmi tárca energiaügyi biztosa úgy véli, hogy...
ezért szükség van új nukleáris erőművek építésére, illetve a meglévők üzemidejének meghosszabbítására.
A japán kormány a "S+3E" energiafilozófia irányelvei szerint alakítja energiapolitikáját, amely az energiaellátás biztonságát, gazdaságosságát és a környezeti tényezőket helyezi a középpontba. E filozófia keretein belül a biztonságot tartják a legfontosabb szempontnak. Az új stratégiai megközelítés várhatóan alapját képezi az ország 2025 februárjára tervezett karbonkibocsátás-csökkentési programjának is, amely a Párizsi Megállapodás céljainak teljesítésére törekszik.