Orbán Balázs: A Kína és Magyarország közötti együttműködés folyamatosan erősödik, új lehetőségeket teremtve a két ország számára.

Hangsúlyozta: a könyv kínai fogadtatása is jól mutatja, hogy a két ország közötti, idén a 75. évfordulót ünneplő kapcsolatok soha nem látott magasságot értek el.

Orbán Balázs a Kínai Társadalomtudományi Akadémián (CASS) tartott előadásában kifejtette, hogy könyvének a Huszárvágás címet adta, mivel az rendkívül viharos időszakban készült el. Ebben a zűrzavaros világban minden nemzetnek, így Magyarországnak is szüksége van bátorságra és alkalmazkodóképességre a siker eléréséhez.

- fejtette ki részletesen.

Az átalakuló világrendre utalva elmondta azt is, hogy a Nyugat már nem az egyetlen domináns erő a világban, és a Kelet most kezd felemelkedni; a nyugati államok a világgazdaság 30 százalékát, míg a keleti országok már a 35 százalékát adják.

A szerző elképzelése alapján a könyvben részletesen kifejti, hogy Magyarország miként értelmezi a jelenlegi geopolitikai átrendeződést. Ezt az állapotot egy lenyűgöző hasonlattal érzékelteti: a két kőoszlopot összekötő boltív képével, amely szimbolizálja a stabilitást és az egyensúlyt a változó világban.

"Mint egy középen elhelyezkedő kő a boltíven, Magyarország stabil alapként szolgálna a két oszlop között, biztosítva ezzel az egész szerkezet egyensúlyát. Ez a gondolat tükrözi mindazt, amit célul tűztünk ki: Magyarország azt a szerepet kívánja betölteni, hogy összekapcsolja Ázsiát és Európát." - mondta.

A bemutatót követően a politikai igazgató az MTI-nek nyilatkozva kiemelte, hogy a Huszárvágás című könyv kínai recepciója azt mutatja, hogy...

"Gazdasági semlegesség mellett állunk ki, ami azt jelenti, hogy döntéseinket kizárólag a nemzeti érdekeink vezérlik. E szerint választjuk meg, kikkel folytatunk kereskedelmet, hol helyezzük el befektetéseinket, és ki az, aki milyen technológiával léphet be a hazai piacra. Bízunk benne, hogy ez az új gazdaságpolitika jelentős fejlődést hoz majd számunkra." - tette hozzá.

- tette hozzá. Orbán Balázs pénteken megnyitja a 10. Kína-KKE magas szintű Think Tank fórumot, ahol izgalmas témák kerülnek terítékre.

Csao Cse-min, a Kínai Társadalomtudományi Akadémia főtitkára úgy véli, hogy a most bemutatott kötet világosan tükrözi, hogy Magyarország és Kína hasonló fejlődési elveket képvisel. Ennek köszönhetően a két ország modernizációs célkitűzései szoros együttműködést és kölcsönös támogatást nyújthatnak egymás számára.

„Bízunk benne, hogy a Huszárvágás című mű kínai nyelvű verziója segíteni fog a magyar stratégiai gondolkodás mélyebb megértésében, nemcsak a kínai, hanem az európai tudósok számára is” - hangsúlyozta Csao a nyitóbeszédében.

Related posts