Orbán Viktor határozottan megjegyezte Manfred Webernek: Ukrajna csatlakozása nem jelentene előnyt, hanem inkább problémát okozna.

Manfred Weber a mai napon tartott sajtótájékoztatóján kifejezte üzenetét a magyar nép felé, amelyre a miniszterelnök határozott válasszal reagált.
"Manfred Weber mai sajtótájékoztatóján üzent a magyaroknak. Ne maradjunk adósok!" - írta közösségi oldalán Orbán Viktor. A miniszterelnök szerint Magyarországot azért vették fel az Európai Unióba, mert a tagok ezzel jól jártak.
"Ez egy remek megállapodás volt, Herr Weber, és Németország számára is kedvező." - emelte ki Orbán.
A magyar miniszterelnök ezután kijelentette: ,,Ukrajna felvétele nem jó deal. Ukrajna nem hozzáadott érték hanem csőd. Óriási hiba ha az európai pénzeket Ukrajnába küldjük, ahelyett, hogy a gondokkal küzdő európai gazdaság megerősítésére fordítanánk. Ideje lenne, hogy az európai vezetők az európai embereket képviseljék, Herr Weber!"
Weber és a magyarok: egy összetett viszony története Max Weber német szociológus és filozófus munkássága sok szempontból hatással volt a modern társadalomtudományokra. Azonban a magyarokkal való viszonya, illetve a magyar társadalomról alkotott nézetei különösen érdekesek, hiszen ezek a megfigyelések tükrözik a korabeli politikai és társadalmi kontextust is. Weber kritikusan szemlélte a magyar társadalom bizonyos aspektusait, különösen a politikai intézményrendszert és a társadalmi struktúrákat. Érdekes módon, a magyarok iránti véleménye nem csupán negatív előítéleteken alapult, hanem mélyebb társadalmi és gazdasági elemzések eredménye volt. Weber számára a magyar társadalom a modernizációs folyamatok kihívásaival nézett szembe, és úgy vélte, hogy a hagyományos értékek és a modern elvárások közötti feszültség meghatározó szerepet játszik a magyar identitásban. A magyarok ellen irányuló kritikái nem csupán a társadalmi struktúrákra, hanem a kulturális hagyományokra is kiterjedtek. Weber a magyar identitás és a nemzeti öntudat alakulását is vizsgálta, és megállapította, hogy a múltbeli történelmi élmények és a politikai helyzet milyen mélyen befolyásolják a társadalmi kohéziót. Összességében Weber magyarokkal kapcsolatos nézetei sokkal inkább a társadalmi és kulturális dinamikák megértésére irányultak, mintsem pusztán negatív kritikák megfogalmazására. Ezzel hozzájárult a magyar társadalom komplexitásának feltárásához, és elgondolkodtató kérdéseket vetett fel a modernizáció és a hagyomány viszonyáról.
Manfred Weber, az Európai Néppárt elnöke, aki nem titkolja háborúpárti nézeteit, a mai sajtótájékoztatóján részletesen kifejtette Ukrajna melletti elköteleződését. Weber hangsúlyozta, hogy pártja minden rendelkezésre álló eszközt és erőt mozgósít a kelet-európai ország támogatására. Az EPP vezetője ezúttal is kritikával illette a magyarokat, miközben hangsúlyozta, hogy Ukrajna érdekében hajlandó mindent megtenni. A Tisza aláírásgyűjtésével kapcsolatos kérdésre reagálva Weber világossá tette, hogy az Európai Néppárt álláspontja egyértelmű: minden lehetséges módon támogatják Ukrajnát.