Osztrák napilap: Orbán Viktor véleménye helytálló! | Demokrata

Nem szükséges szeretni Netanjahu izraeli miniszterelnököt, és az izraeli hadsereg minden lépését sem kell feltétlenül támogatni a gázai konfliktus során. Azonban a területen zajló borzalmak végső soron a Hamász terroristáinak Izrael ellen indított támadásainak válaszlépései, amelyek következtében több mint 1200 ember életét vesztette, és több mint háromszázat túszul ejtettek. Ez a helyzet súlyos traumát okozott a zsidó állam számára, mindezt kevesebb mint nyolc évtizeddel a holokauszt után.
- kezdte véleménycikkét a Christian Hauenstein a Kronen Zeitung szombati számában.
A Hamász tökéletesen tisztában volt a következményekkel, amikor elindította a példátlan terrorcselekményét. Tudta, hogy ezzel számos palesztin életét sodorja veszélybe. Sőt, ezt tudatosan figyelembe is vették a stratégiai tervezés során. Az aljas számításuk lényege az volt, hogy minden egyes megölt gyermek világszerte szimpátiát generál, miközben Izraelt és annak kormányát lejáratja a nemzetközi közvélemény előtt.
- megjegyezte, majd hangsúlyozta:
A számítások igazolták magukat. A Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) letartóztatási parancsot adott ki Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök ellen, akit a pakisztáni származású Karim Khan főügyész irányítása alatt állítólagos háborús bűnök elkövetésével vádolnak. Érdekesség, hogy Khan tanácsadója a libanoni születésű Amal Clooney ügyvédnő volt.
A cikk emlékeztetett arra, hogy Joe Biden, az Egyesült Államok akkori elnöke, hevesen reagált erre a felvetésre. Ezt követően Donald Trump, aki szintén az Egyesült Államok elnöki posztját töltötte be, utasítást adott a Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) tagjaival szembeni beutazási tilalom bevezetésére. A véleménycikk írója hangsúlyozta, hogy...
Magyarország mostanra távozott az ICC kötelékéből. Orbán Viktor miniszterelnök kifejtette, hogy a bíróság működése túlságosan politikai befolyás alatt áll. Érdekes, hogy ezzel a véleménnyel egyetértek!
Christian Hauenstein megjegyezte:
Úgy tűnik, hogy az ICC egy Izrael-ellenes intézménnyé válik, akárcsak az ENSZ Emberi Jogi Tanácsa.
A cikk hangsúlyozta:
Azzal, hogy a Nemzetközi Büntetőbíróság három Hamász-vezető ellen is elfogatóparancsot adott ki (akiket azóta megöltek), nem lesz jobb a helyzet. A Hamász az EU-ban is hivatalosan terrorszervezetnek számít, amelynek vezetőit amúgy is le kellene tartóztatni. Döntésével az ICC a megtámadott állam kormányfőjét egy szintre helyezte a palesztin terroristákkal. Ez egy külön osztályba sorolható erkölcsi csőd.
Az osztrák író kiemeli:
Olyan országok, mint Franciaország, a Cseh Köztársaság, Lengyelország, Olaszország és Németország szintén jelezték, hogy figyelmen kívül kívánják hagyni a letartóztatási parancsot. Németországban Izrael biztonsága állami doktrínának számít. Hasonlóképpen Ausztriában is.
A cikk szerzője rámutat a német kormány és a jelenlegi osztrák kormány eltérő reakcióira, amikor így fogalmaz: