Palesztin aktivisták vandalizálták a brit katonai repülőgépeket egy légibázison.

Palesztin támogató aktivisták pénteken betörtek egy brit királyi légierő bázisára Közép-Angliában, ahol vandalizálták és piros festékkel fújták le az ott állomásozó két repülőgépet, amelyeket utántöltésre és szállításra használnak.

A Palestine Action nevű aktivista csoport tájékoztatása szerint két tagjuk behatolt az Oxfordshire megyében lévő Brize Norton katonai bázisra. Ott festéket juttattak a Voyager típusú repülőgépek hajtóműveibe, és feszítővassal tovább súlyosbították a kárt - értesült róla a Reuters.

- írta közleményében a csoport, amely a történtekről videót is közzétett az X-en.

Keir Starmer miniszterelnök az X platformon megosztott posztjában a történteket szégyenletes vandalizmusnak minősítette, és határozottan elítélte az elkövetett cselekményt.

A brit védelmi minisztérium és a rendőrség vizsgálja az ügyet.

A minisztérium közleményében kiemelte, hogy fegyveres erőink Nagy-Britannia legjobbjait képviselik. Ezek a bátor emberek életüket kockáztatják értünk, szolgálatuk, elkötelezettségük és önzetlen áldozatvállalásuk mindannyiunk számára inspiráló példát nyújtanak.

A Palestine Action egy olyan aktivista csoport, amely a gázai konfliktus kirobbanása óta folyamatosan célkeresztbe állít brit védelmi vállalatokat és más, Izraelhez kapcsolódó cégeket. A szervezet nyilatkozata szerint a csoport tagjai a bázis kifutópályáját is szimbolikusan befestették, és egy palesztin zászlót helyeztek el a területen, ezzel is kifejezve szolidaritásukat.

A kiemelt kép csupán illusztrációként szolgál. (Fotó: MTI/EPA/ANP/Robin Utrecht)

Related posts