Hargita megyében egy sérült uráli baglyot mentettek meg, amely rendkívüli figyelmet kapott. A helyi természetvédők azonnal cselekedtek, amikor értesültek a madár állapotáról, és gyorsan eljuttatták őt egy szakértői központba. Az uráli bagoly, a varázslato

Valószínűleg elgázolták azt az uráli baglyot, amelyet a Hargita Megyei Környezetőrség munkatársai azonosítottak és helyeztek biztonságba. A védett állat egyik szeme megsérült és a hallása is károsodást szenvedett.

Egy környezetvédelem iránt elkötelezett egyesület értesítette a Hargita Megyei Környezetőrség munkatársait egy, valószínűleg közúti baleset következtében megsebesült uráli bagolyról (Strix uralensis). A helyszínen végzett vizsgálat során kiderült, hogy az állat egyik szeme és hallása súlyosan megsérült. A sérült madarat egy állatorvos látta el, míg biztosították a legközelebbi speciális rehabilitációs központba történő szállításának biztonságát - számolt be a Hargita Megyei Környezetőrség közösségi oldalán.

A Hargita Megyei Környezetőrség vezetője, Balla Izabella, az esettel kapcsolatban elmondta, hogy a madarat Kápolnásfalu és Homoródfürdő között fedezték fel. Azonnal értesítették az általa irányított intézményt. A sérült baglyot szakértő kezekben látták el, majd egy Marosvásárhelyen található, kifejezetten vadállatok rehabilitációjára specializálódott központba szállították, ahonnan további információkat várnak.

Az igazgató véleménye szerint a bagolynak kedvező esélyei vannak a túlélésre, azonban a vadonba való visszatérés nem lehetséges, mivel sérülései miatt nem tudna önálló életet élni. Az állat egyik szeme megsérült, és a hallása is károsodott, ami különösen fontos tényező a baglyok életmódjában - hangsúlyozta. A sérült madár a marosvásárhelyi Vets4Wild Egyesülethez került, ahol Borka-Vitális Levente szakállatorvos felügyelete alatt várják a megfelelő megoldás kidolgozását.

Ahogy Balla Izabella is említette, egy 2010-ben életbe lépett kormányhatározat szerint, ha valaki sérült vadállatra bukkanna, köteles értesíteni a helyileg illetékes megyei környezetőrséget. Ezt követően az állategészségügyi igazgatóság által kijelölt állatorvos segítségével rehabilitációs központot keresnek, amely madarak esetében Maros megyében található. A gyógyulás után a sérült egyedeket igyekeznek visszaintegrálni természetes élőhelyükre, vagy ha ez nem lehetséges, az állatkertben biztosítanak számukra új otthont, ahogyan az igazgató is kifejtette. Hozzátette, hogy súlyos sérülések esetén az altatás lehetősége is felmerülhet.

Ebben a konkrét esetben az állatkerti elhelyezés lehet a megoldás a madár gyógyulását követően, miután a természetes élőhelyén nem lenne esélye megfelelő látás és hallás hiányában életben maradni.

Related posts