18 éves fiatal volt az a sofőr, aki a rendőrök elől menekült, amikor a tragikus baleset bekövetkezett az M3-as autópálya kivezető szakaszán. Az eset körüli újabb információk napvilágra kerülésével a történet egyre szomorúbb részletei bontakoznak ki.
Elképesztő: Ilyen volt a Házasság első látásra Rékája a plasztikai műtétek előtt - nézd meg a képet!
Ahogyan korábban említettük, a rendőrök Budapesten, a VI. kerület szívében, a Kodály Köröndnél próbálták meg igazoltatni a gépjármű vezetőjét. Azonban a sofőr nem reagált a rendőri jelzésre, és elhagyta a helyszínt. A rendőrök azonnal üldözni kezdték a kocsit, amely végül a Szerencs utcai kereszteződésnél egy villanyoszlopnak ütközött.
Az RTL Híradóból kiderült, hogy szemtanúk szerint az autó már a városban szlalomozva kerülgette a többi járművet. Többek szerint akár 160-nal is száguldhatott menekülés közben. Az autó aztán az M3-as autópálya kivezető szakaszán egy villanyoszlopnak csapódott, olyan erővel, hogy a becsapódás erejétől leszakadt az oszlop tetején lévő lámpa. Ezután még métereket csúszott, miközben egy fát és egy másik villanyoszlopot is letarolt.
„Már az ágyban pihentünk, amikor hirtelen egy hatalmas puffanás rázta meg a csendet” – mesélte egy közeli lakó nő. Egy férfi, aki szintén a baleset szemtanúja volt, fotókat is készített az eseményről. Ő elmondta, hogy amikor kitekintett az ablakon, egy rémisztő füstfelhő ölelte körül a látványt, mintha valahol avart égetnének.
A baleset következtében a 18 éves sofőr sajnálatos módon azonnal életét vesztette a helyszínen. Négy másik személyt kórházba szállítottak, közülük egyikük válságos állapotba került, akinek súlyos sérüléseket szenvedett a feje és a lába.
Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) szóvivője a híradónak nyilatkozva elmondta, hogy egy másik férfi életveszélyes koponyasérüléseket, roncsolt végtagsérüléseket és belső sérüléseket szenvedett, akit válságos állapotban szállítottak a kórházba. Ezen kívül még két nő és egy férfi tartózkodott a kosiban, akik zúzódásokkal és törésekkel kerültek orvosi ellátásra.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság jelenleg büntetőeljárást folytat a baleset körülményeinek alapos kivizsgálása érdekében.





