A Ferencváros megállapodást hosszabbított három kiemelkedő magyar válogatott játékossal.

A női kézilabda NB I és a Bajnokok Ligájában versenyző Ferencváros csapata bejelentette, hogy hosszabbította szerződését Klujber Katrinnal, Márton Grétával és Simon Petrával.

Örömmel osztom meg veletek, hogy bejelenthetjük három játékosunk szerződésének hosszabbítását! Mindhárman kulcsszereplői csapatunknak, és hozzájárulásuk elengedhetetlen a közös sikereinkhez.

A klub hivatalos weboldala szerint Paál László, a szakosztály sportigazgatója így fogalmazott: "Határozott szándékunk, hogy a legtehetségesebb magyar játékosok a Ferencváros színeiben szerepeljenek. A következő szezonban nyolc hazai kézilabdázóra építünk, köztük saját nevelésű tehetségeink is megtalálhatóak lesznek. Ezért az irányvonalunk továbbra is változatlan marad."

Klujber Katrin nemrégiben elérte a lenyűgöző 1500. gólját a zöld-fehér színekben, ezzel már a második helyet foglalja el Szucsánszki Zita mögött a nemzetközi mérkőzéseken szerzett gólok örökranglistáján. Hét évvel ezelőtt csatlakozott a Népliget csapatához, azóta pedig két bajnoki cím és négy Magyar Kupa-arany érem ékesíti a gyűjteményét, sőt, egy Bajnokok Ligája-ezüstérem is a nevéhez fűződik. A Magyar Kézilabda Szövetség 2022-ben és 2024-ben is őt választotta az év női kézilabdázójának, továbbá a 2023/2024-es bajnoki szezonban, valamint a 2024-es Európa-bajnokságon is ő lett a gólkirály. Klujber teljesítménye és elkötelezettsége példaértékű a sportágban.

Márton Gréta az FTC-ben fogott először kézilabdát, ebben a klubban vált élvonalbeli, majd válogatott kézilabdázóvá. 2015-ben mutatkozott be az NB I-ben, azóta kétszeres magyar bajnoknak, négyszeres Magyar Kupa-győztesnek, Bajnokok Ligája-ezüstérmesnek vallhatja magát.

Simon Petra a fiatal tehetségek közül kiemelkedve 2022-ben tette meg első lépéseit a felnőtt labdarúgás világában, amikor a Győr ellen megnyert Magyar Kupa-döntőben főszereplővé vált. Ezt követően egy évet kölcsönben az MTK csapatánál töltött, majd 2023 nyarától már az élvonalbeli keret aktív tagjaként folytatta pályafutását. A 2023/2024-es szezon során részt vett a csapat történelmi duplázásában, és 2025-ben a Ferencváros negyedik egymást követő Magyar Kupa-győzelmét is ünnepelhette. Emellett a válogatott színeiben bronzérmet szerzett a 2024-es Európa-bajnokságon, ezzel tovább növelve hírnevét a sportágban.

A torna legkiválóbb fiatal játékosának választották, és ezt az elismerést a Nemzetközi és az Európai Kézilabda Szövetség is megerősítette. Az idei szezonban az FTC csapatának legjobb góllövője, míg a Bajnokok Ligájában a harmadik helyen áll holtversenyben – számolt be róla az MTI.

Related posts